מחשבות מגבילות (ולעיתים קרובות לא מודעות): אם אני אמשוך תשומת לב זה עלול להיות מסוכן, מישהו עלול לפגקושי לשמור על משקל גוף תקין יכול להיות גם תוצאה של פגיעה מינית. כן.

אנשים רבים נאבקים בעודף משקל. חלקם משתמשים בדיאטות יעילות ומצליחים להשיל מגופם אפילו עשרות קילוגרמים מיותרים אך פעמים רבות הם אינם מצליחים לשמור על ההישג והקילוגרמים המיותרים חוזרים.

אני רוצה להתייחס פה לאחת הסיבות האפשריות הפחות מוכרות ומדוברות לכך שחלק מהאנשים מתקשים לשמור על משקל תקין למרות המאמצים הגדולים שהשקיעו בכך.

אדם שעבר הטרדה/פגיעה מינית עלול לייחס את הפגיעה לעצם זה שהפוגע שם לב אליו/אליה ולהסיק מכך ש"אם אמשוך פחות תשומת לב זה יקטין את הסיכוי שזה יקרה לי שוב". ומה הדרך הבטוחה בחברה המערבית למשוך פחות תשומת לב? נכון - להשמין!!! כל מי שעשה דיאטה בחייו וכל אישה שהעלתה כמה קילוגרמים מכובדים בהריונות יודעים שהעולם מתייחס אליך אחרת לגמרי כשאתה רזה וכשאתה שמנמן. אנשים שמנמנים אולי תופסים יותר מקום אבל נוטים להיות הרבה יותר "שקופים". ככה זה.

אגב, אמונות "לא הגיוניות" מהסוג הזה נפוצות מאוד בעולם הטראומה. למשל: אדם אחרי תאונת דרכים עשוי לאמץ אמונה לפיה "אם אשוב לנהוג בטח אקלע שוב לתאונת דרכים". אדם שטבע וניצל בטוח ש"אם אכנס שוב למים, בטח אטבע שוב". אדם שהותקף באלימות ברחוב עשוי לצמצם את המגעים עם הסביבה ולהעדיף להישאר בבית כי "אם אלך ברחוב מישהו עלול להתקיף אותי". ה"היגיון" הזה יוביל אדם שמייחס את הפגיעה בו לכך ש"משכתי תשומת לב" לניסיון להיעלם.

אז מה עושים?

ראשית חשוב להכיר בכך.

מי שמחזיק באמונה שתיארתי לפיה למשוך תשומת לב זה מסוכן, לא יצליח לשמור על ההישגים של דיאטה מוצלחת משום שעם כל קילו שיורד תחושת הביטחון והמוגנות הבסיסית נפגעת והחרדה עולה...

שנית, בשיטת Somatic Experiencing) SE) שפותחה לעבודה עם טראומה ניתן "לפרק" את האמונה המגבילה הזו בזריזות וביעילות.

אני מזמינה את מי שמזהה אצלו את האמונה המגבילה שתיארתי לפנות אליי ותוך מפגשים ספורים לאפשר לעצמו להיפטר מהמשקל העודף אחת ולתמיד ולשוב ולהאיר את העולם במלוא הדרו.

זו זכותכם הטבעית.  רוצים עוד? בקרו אותי בדף הפייסבוק   |  כתובת: כוכב יאיר  |  מייל: galit.hai@gmail.com  |  טלפון: 050-3520022  |  עיצוב: OMNIS

טיפול בטראומה זה ™SE